czyli sposoby na poprawę zdrowia
Blog > Komentarze do wpisu

Objawy obecności kamieni wątrobowych

Ten wpis dedykuję wszystkim, którzy słyszeli o oczyszczaniu wątroby ale wydaje im się że problem ich nie dotyczy bo czują się w miare dobrze i wątroba im nigdy nie dokuczała. Po przeczytaniu poniższego wpisu każdy osobiście będzie mógł wyrobić sobie opinię na temat czy powinien, czy nie, oczyszczać wątrobę i czy widzi u siebie oznaki obecności kamieni.

 

Oznaki skórne

 

Przypatrz się swojej skórze, choroby skórne prawie zawsze związane są z wątrobą. Sucha lub zwiotczała skóra, skóra tłusta i zmarszczki. Powszechnie sądzi się że zmarszczki robią się ze starości - nic błędniejszego. Zmarszczki świadczą o problemach zdrowotnych w naszym ciele a powastają w miarę upływu lat gdyż nasze organizmy z wiekiem są coraz bardziej zanieczyszczone. Nawet osoby starsze nie będą miały zmarszczek jeśli ich organizmy są czyste i zdrowe. Sama zauważyłam że po oczyszczaniach moje zmarszczki się wygładzają. Oczyszczanie wątroby to najlepsze lekarstwo przeciwzmarszczkowe - żaden kosmetyk nie może się z nim równać! Czarne i brązowe plamy na ciele świadczą o problemach wątroby, robią się one zwłaszcza na skroniach, między brwiami, na prawym ramieniu, między łopatkami, na zewnętrznej stronie dłoni lub przedramienia. Plamy między dużym i wskazującym palcem znaczą że kamienie wątrobowe zatrzymały się w jelicie grubym. Pionowe zmarszczki między brwiami (często zauważam je u spotykanych ludzi) oznaczają kamienie w wątrobie i jej powiększenie. Zmarszczka po prawej stronie mówi o zanieczyszczonej śledzionie. Im zmarszczki są głębsze i większe tym stan wątroby jest poważniejszy. Jeśli pionowe zmarszczki między brwiami sąsiadują z białymi i żółtymi plamkami oznacza to że w wątrobie rośnie cysta lub nowotwór. Pryszcze i pojawienie się włosków między brwiami razem ze zmarszczkami, oznacza, że zanieczyszczona jest wątroba, śledziona i woreczek żółciowy. Poziome zmarszczki nad nosem świadczą o chorej trzustce. Głęboka pozioma fałdka nad nosem to objaw cukrzycy i zapalenia trzustki. Zielonkawe i ciemne plamy na skroniach to gorsza praca wątroby, woreczka żółciowego i śledziony spowodowana kamieniami w wątrobie. Sina skóra po bokach nasady nosa świadczy o problemach pracy śledziony. Tłusta skóra czoła i pocenie się czoła świadczy o dużej ilości kamieni. Osobiście zauważyłam że po jednym z moich rekordowych oczyszczań, kiedy wydaliłam przeszło dwieście kamyków różnej wielkości, skóra na czole przestała mi się tłuścić. Pożółkła skóra twarzy oznacza o zby małej ilości żółci produkowanej żółci, złej pracy nerek i trzustki. Wypadanie włosów w środkowej części głowy świadczy o zastoju wątroby. Wczesna siwizna to zaburzenia pracy wątroby i woreczka żółciowego.

 

Co mówi nos

 

Jeśli koniuszek nosa jest stwardniały i zgrubiały to znaczy że cierpimy na chroniczne zaburzenia funkcji wątroby. Jeśli koniuszek nosa jest znacznie powiększony  a naczynka przeświecają to oznacza nadchodzący zawał lub udar. Stale czerwony nos oznacza dysproporcję w pracy wątroby i nerek oraz rozwijające się nadciśnienie. Liliowy nos to spadek ciścnienia krwi. Rozdwojony koniuszek nosa występuje przy szumach w sercu i arytmii. Jeśli jedna połówka rozdwojonego koniuszka nosa jes większa od drugiej to oznacza pojawiające się uczucie strachu, powstawanie obrzęków węzłów chłonnych, zaparcia, kolki i wrzody żołądka. Po oczyszczeniu wątroby objawy te znikają. Jeśli nos odchyla się w lewo to z powodu kamieni źle pracuje wątroba i woreczek żółciowy a także jelito grube, prawy jajowód i prawa półkula mózgowa.

 

Czytanie z oczu

 

Praktycznie każdy problem ze wzrokiem jest spowodowany upośledzeniem filtracyjnej funkcji wątroby i nerek. Czysta wątroba to czysta krew i zdrowe organy. Katarakta - zachodzenie źrenicy mgłą to długotrwałe zaburzenia w funkcjonowaniu wątroby i układu trawiennego. Białe i żółte śluzowate plamki na białku gałki ocznej to nagromadzenie się substancji tłuszczowych, czego bezpośrednią przyczyną jest zapchanie wątroby i woreczka kamieniami. To oznacza zielone światło dla cyst i nowotworów. Jeśli gruba biała linia zakrywa brzeg tęczówki to świadczy to o nagromadzeniu się cholesterolu we krwi oraz tłuszczu w systemie limfatycznym a także innych zmianach w tkankach miękkich. Jeśli oczy straciły blask to znak że wątroba i nerki są zaczopowane a zatem krew jest brudna i ciężka.

 

Oznaki w jamie ustnej

 

Język pokryty białym lub żółtym nalotem świadczy o zmniejszonym wydzielaniu żółci i problemach z trawieniem a także gromadzenie się toksyn przy ujściu z gardła do jamy ustnej. Odciski zębów po bokach języka świadczą o niewystarczającym przetrawieniu pokarmu i zbieraniu się treści pokarmowych w jelicie cienkim. Pryszcze na języku to pogorszenie trawienia i dokładanie się niestrawionych, gnijących resztek pokarmowych w przewodzie pokarmowym i jelitach. Pęknięcia na języku świadczą o tym że pokarm nie miesza się wystarczająco z żółcią a przewód pokarmowy może mieć uszkodzone ścianki. Śluz przedostający się do jamy ustnej i gorzki smak w ustach to oznaka obniżonego wydzielania żółci i niewystarczającego trawienia pokarmu. Śluz jest zużywany do neutralizowania toksyn z gnijącego pokarmu i pasożytów. Ciemne plamki na ustach to zaczopowanie przewodów żółciowych i zaleganie żółci w całym ciele.

 

Dokąd prowadzą ręce nogi i stopy

 

Ciemnoczerwone paznokcie to znak że wątroba, woreczek żółciowy i śledziona pracują wolniej a układ wydzielania węwnętrznego jest bardzo zanieczyszczony. Białe paznokcie to oznaka anemii. Pionowe zgrubienia na paznokciach to oznaka złego funkcjonowania wątroby i nerek. Żółte stopy to duża ilość kamieni w wątrobie i woreczku. Odcisk lub stwardnienie na końcu czwartego palca stopy to znak zastoju wątroby i pęcherzyka żółciowego. Skrzywienie pierwszego palca w stronę drugiego mówi o zaburzeniu funkcji wątroby i zaczopowaniu kamieniami przewodów żółciowych. O złej pracy wątroby, woreczka, nerek i pęcherza moczowego świadczą także białe i zgrubiałe paznokcie u nóg na czwartym i piątym palcu. O brudnej wątrobie wyraźnie świadczy również ból w prawym barku, łokciu, drętwienie nóg i barków oraz problemy z korzonkami. 

 

 Całość tego wpisu oparłam na książce Nadieżdy Siemionowej pt. "Człowiek - sól ziemi"

niedziela, 09 lutego 2014, n.u.l.k.a

Polecane wpisy

  • Zioła na pasożyty

    Przedstawiam tu mieszankę ziół na pasożyty, która usuwa większość pasożytów w organizmie. Dostałam ją od osoby której ufam, szanuję i której ogromną wiedzę podz

  • Pasożyty u dzieci

    Utrata apetytu, bóle brzucha, nerwowość, zachamowanie wzrostu, pociąg do słodyczy, zaburzenia snu to tylko niektóre z objawów obecności pasożytów u dziekca. Dzi

  • Autyzm a medycyna naturalna

    Kilkakrotnie już zdarzylo mi się spotkać rodzica autystycznego dziecka i wydaje się że przypadłość ta staje się obecnie coraz powszechniejsza. Wiem że rodzice t

Komentarze
kuleczkowy
2014/04/04 08:03:55
Jutro oczyszczanie wątroby, przygotowania w trakcie, natomiast zastanawia mnie jedna rzecz, czy oprócz soku i później oleju z sokiem można pić wodę czy już zupełnie nic? ostatnio mocno jestem "niedopita" i obawiam się, że to będzie duża przeszkoda
-
2014/04/05 00:15:40
kuleczkowy, wode mozna pic, jesli musisz, ale na pewno nie po wypiciu oleju i nie pozniej niz godzine przed olejem, powodzenia w oczyszczaniu:)
-
2014/05/07 12:20:15
Dzięki za info :) Polecam jednak na wszelki wypadek: www.emc-sa.pl/pl/serwis/oferta/wybrane-uslugi/oferta-dla-firm/pakiety-opieki-medycznej/prywatna-opieka-medyczna
-
2015/01/10 14:41:50
mam 30 lat...
rok temu robilam to oczyszczanie ale nie bylo kamieni... piłam za malo soli gorzkiej chyba bo pamietam ze zle to rozcienczyłam.
wczoraj robilam oczyszczanie i to co ze mnie wychodzi od 8 rano to szok...
ok 23 napilam sie wody bo myslalam ze umre z pragnienia wiec chyba mozna troche pic
-
miron90
2018/08/09 18:04:26
A co sądzicie o wykorzystaniu do tego celu badań laboratoryjnych?