czyli sposoby na poprawę zdrowia
Blog > Komentarze do wpisu

Oczyszczanie całego układu pokarmowego

Zabieg znany jako "gest muszli" Szankh Prakszałana jest staroindyjską metodą, pozwalającą na przemycie i oczyszczenie całego układu pokarmowego, od jamy ustnej aż po odbyt.

Zabieg ten zaleca się wykonywać raz na dwa tygodnie. Można nawet zastąpić nim lewatywy! Jest to bardzo dobra wiadomość dla osób które z różnych względów nie są w stanie ich wykonywać. Jest to również, jedyna metoda oczyszczenia jelita cienkiego, gdyż lewatywa działa tylko na jelito grube. Metoda ta jest unikalna również dlatego, że oczyszcza mikrokosmki jelita cienkiego i grubego.

 

Zaletą tego zabiegu jest szybkie oczyszczenie wszystkich odcinków przewodu pokarmowego. A w przypadku regularnego stosowania także:

 • świeży oddech
 • dobry sen
 • zanik wysypki na twarzy i ciele
 • zanik przykrej woni ciała
 • regulacja pracy wątroby i trzustki
 • pozbywanie się kamieni kałowych
 • pozbywanie się robaków

 

Przeciwwskazania:

 • wrzody żołądka
 • zapalenie wyrostka
 • gruźlica
 • rak jelita
 • ostre schorzenia układu trawiennego (woreczka żółciowego, trzustki, jelita grubego)
 • wysoka temperatura
 • wysokie ciśnienie
 • atak serca
 • arytmia

Zabieg polega na piciu posolonej wody, która dzięki zasoleniu takiemu jak plazma krwi, nie zostaje wydalona z moczem jak zwykła woda, ale "przelatuje" przez cały układ pokarmowy i wydalamy ją przez odbyt.

                    

Przygotowanie:

Potrzebujemy około trzech litrów przegotowanej, przestudzonej i posolonej wody.

             PRAWIDŁOWE STĘŻENIE SOLI W WODZIE UZYSKAMY, DODAJĄC JEDNĄ - DWIE ŁYŻECZKI SOLI (5-6 GRAMÓW) NA JEDEN LITR WODY

Przeprowadzenie:

Wypijamy szklankę wody a następnie wykonujemy serię ćwiczeń. Czynności powtarzamy aż do wypicia sześciu szklanek wody. Udajemy się do toalety. Jeśli nie ma wypróżnienia, znów wykonujemy ćwiczenia ale nie pijemy już wody. Jeśli wypróżnienie nastąpi, kontynuujemy picie wody i ćwiczenia, do momentu, aż wydalana woda będzie tak czysta jak ta wypijana. Potem można wypić trzy szklanki zwykłej wody i wywołać wymioty w celu otwarcia odźwiernika. 

Rady:

Po każdym wypróżnieniu można podmyć się ciepłą wodą i posmarować odbyt tłustym kremem aby zapobiec podrażnieniu solą.

Łatwiej wypić wodę zimną niż ciepłą więc jeśli ktoś ma trudności z ciepłą warto spróbować zimnej (mi pomogło).

Gdy nie możemy już więcej wypić i zbiera nam się na wymioty, należy przestać, powtarzać ćwiczenia a gdy poczujemy się dobrze dalsze picie wody będzie dużo łatwiejsze.

 

Pierwszy posiłek:

Po zabiegu Szankh Prakszałany należy obowiązkowo coś zjeść w odstępie od pół godziny do godziny od zakończenia. Najlepiej jeśli jest to rozgotowany ryż, bez soli, do którego można dodać ugotowaną marchew i odrobinę masła. Do 24 godzin od oczyszczania nie wolno pić mleka ani jeść żadnego nabiału, chleba na drożdżach, surowych owoców i warzyw. Potrawy mogą być tylko gotowane i duszone np. duszone warzywa i kasze.

 

* * * * *

Ćwiczenia które należy wykonywać między wypijaniem kolejnych szklanek wody:

 

Ćwiczenie I - skłony na boki

Stoimy w rozkroku, ręce nad głową, wyciągamy się do góry, robimy skłon w prawo i bez zatrzymania skłon w lewo, powtarzamy osiem razy. W efekcie odźwiernik żołądka otwiera się i woda przedostaje się do dwunastnicy.

 

Ćwiczenie II - skręty na boki

Stoimy w rozkroku, ręce wyciągnięte na boki. Robimy zamach rękami w lewo skręcając przy tym całe ciało; lewa ręka oplata klatkę piersiową a prawa plecy  na wysokości pasa. Następnie bez zatrzymywania się robimy zamach w prawo; prawa ręka oplata klatkę piersiową a lewa plecy na wysokości pasa. W czasie wykonywania ćwiczenia stoimy na całych stopach bez odrywania ich od podłoża. Powtarzamy po cztery razy w każdą stronę. W efekcie woda z dwunastnicy przechodzi do jelita cienkiego.

 

Ćwiczenie III - skręty na boki na leżąco z pozycji kobry

Leżymy na brzuchu z rękami zgiętymi w łokciach i opartymi na podłodze, nogi rozstawione, odrywamy tułów od podłogi opierając się tylko na dłoniach i palcach stóp, biodra zostają zawieszone nad podłogą. Obracamy głowę w prawo a tułów w górę tak aby zobaczyć lewą piętę. To samo wykonujemy na drugą stronę. Powtarzamy cztery razy na każdą stronę. W efekcie ćwiczenia woda spływa przez jelito cienkie.


Ćwiczenie IV - skręty brzucha

Przykucamy na rozstawionych stopach, lewe kolano kładziemy na podłogę, lewa stopa po zewnętrznej stronie uda. Tułów skręcamy w prawo, dociskamy prawe kolano do prawego boku. Ręce cały czas trzymamy na kolanach. To samo wykonujemy na drugą stronę. Powtarzamy cztery razy w każdą stronę. W efekcie woda przechodzi przez jelito grube.

 Link do ćwiczeń: http://www.youtube.com/watch?v=09xqr4TR-0Q

  * * * * *

Na koniec dodam, że efekty powyższego oczyszczania mają nie tylko wymiar fizyczny ale również psychiczny i duchowy. Przemiana dokonuje się w nas poprzez budzenie się świadomości. Zaczynamy dostrzegać to, czego kiedyś sobie nie uświadamialiśmy. Może to spowodować pozytywne zmiany w całym naszym życiu. Wszystko w naszych rękach, więc do dzieła:)

 ----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Całość wpisu została oparta na informacjach zaczerpniętych z książek:

1. Giennadij Małachow - "Oczyszczanie organizmu"

2. Olga Jelisejewa - "Metody oczyszczania i regeneracji organizmu"

piątek, 26 października 2012, n.u.l.k.a

Polecane wpisy

 • Zioła na pasożyty

  Przedstawiam tu mieszankę ziół na pasożyty, która usuwa większość pasożytów w organizmie. Dostałam ją od osoby której ufam, szanuję i której ogromną wiedzę podz

 • Pasożyty u dzieci

  Utrata apetytu, bóle brzucha, nerwowość, zachamowanie wzrostu, pociąg do słodyczy, zaburzenia snu to tylko niektóre z objawów obecności pasożytów u dziekca. Dzi

 • Autyzm a medycyna naturalna

  Kilkakrotnie już zdarzylo mi się spotkać rodzica autystycznego dziecka i wydaje się że przypadłość ta staje się obecnie coraz powszechniejsza. Wiem że rodzice t

Komentarze
urszulaolczak
2013/08/11 16:16:12
___________________________________________________________________________
ZOBACZ TAKŻE: NISKIE WĘGLOWODANY. (NEWS)
Niezbędna, kreatywna energia.

RYŻ BIAŁY. ŻYCIOWA ENERGIA. *****
BH.240.
a._: diety.pozmu.net/forum/viewtopic.php?t=220#1119

ARTYKUŁ BH.548.
1._: www.instytutirl.com.pl/index3.php
2._: www.forum.trzcianka.com.pl/viewtopic.php?f=32&t=1554
3._: www.powitaminy.pl/artykuly/nowy_chleb.php

Biologia, medycyna.
BH.240./ + inne artykuły wg kolejności.

___________________________________________________________________________
-
2013/09/15 21:51:35
Zapraszam osoby z dietami (bezmleczna, bezjajeczna, bezglutenowa, cukrzyca, różnego rodzaju alergie) oraz osoby odchudzające się do zamawiania u mnie domowych, naturalnych ciast, pralin i tortów bez dodatków chemicznych.
Osoby zainteresowane proszę o kontakt na maila: dietetyczne.wypieki@wp.pl z określeniem jakiego wyrobu Państwo potrzebują, dla jakiego rodzaju diety oraz jego wielkości. Wtedy zaproponuję cenę.
Wypieki mogą być odbierane osobiście lub za dodatkową opłatą będą dostarczane do Warszawy i okolic.
-
2014/10/01 21:07:51
Witam serdecznie - bardzo ciekawa propozycja, którą chciałabym zastosować. Mam jednak pytanie - czy woda z solą nie będzie powodowała puchnięcia - zatrzymywania wody w organiźmie?
-
2015/01/10 14:44:07
robiłam i polecam!
woda z solą nie wchłania się i przelatuje przez nas myjąc nas od srodka
-
2015/05/23 12:22:30
hej robiłam to -po wypiciu 6 szklanek i cwiczeniach nic ,ale zrobilam lewatywe i poszlo -za drugim razem koloru zielonego -kontynuowalam wypilam juz ponad 3 litry i na zielonym sie skonczylo -czy powinnam dalej kontynuowac?
-
2015/05/23 13:33:07
Udalo sie ale 5 litrow wody z sola musialam wypic zeby wszystko usunac -