czyli sposoby na poprawę zdrowia
Blog > Komentarze do wpisu

Oczyszczanie nerek

Jeśli masz opisane poniżej objawy lub niepokoi Cię stan Twoich nerek, to może powinieneś pomyśleć o ich oczyszczeniu. Przedstawiam tu kilka najprostszych metod oczyszczania nerek zaczerpniętych z książek o naturalnych metodach leczenia.

Objawami chorych nerek są:

    duża i mięsista górna warga
    gruba skóra na czole i głębokie zmarszczki
    czerwone uszy
    obrzmiałe dolne powieki
    długie, wąskie, wypukłe paznokcie
    białe plamy na paznokciach
    worki po oczami
    wilgotne dłonie


Przede wszystkim należy sobie uświadomić że kamienie są tylko skutkiem. Główną przyczyna jest nadmiar kwasu moczowego i jego soli co jest spowodowane z nadmiernym spożyciem białka i brakiem ruchu. Dlatego po oczyszczaniu nerek należałoby przemyśleć zmianę diety i trybu życia.
 

1. Oczyszczanie nerek ziołami i olejem pichtowym (jodłowym)

To oczyszczanie jest odpowiednie dla osób ze stwierdzonymi kamieniami w nerkach. Jest to najprostsza i najefektywniejsza metoda oczyszczania nerek.

Będzie potrzebne:

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    25 ml oleju pichtowego

Oraz mieszanka z kilku z podanych poniżej moczopędnych ziół:

    oregano
    majeranek
    rdest ptasi
    melisa
    szałwia
    dziurawiec
    owoc dzikiej róży
    korzeń dzikiej róży

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zioła należy wymieszać w równych częściach. Codziennie zaparzać w proporcji 2 łyżki stołowe mieszanki na szklankę wrzątku. Można dodać łyżeczkę miodu dla smaku. Pić po 1/3 szklanki trzy razy dziennie najlepiej na czczo oraz między posiłkami.

Siódmego dnia, pół godziny przed śniadaniem do 1/3 wystudzonego naparu dodać 5 kropli  olejku pichtowego i wypić przez słomkę. Tak samo należy zrobić przed obiadem i kolacją. Powtarzać wersję z olejkiem przez kolejnych 5 dni. Słomka do picia jest wskazana gdyż olejek pichtowy niszczy zęby.

Efekt oczyszczania pojawi się na trzeci lub czwarty dzień. Jeśli oczyszczanie się udało mocz zmętnieje a później mogą pojawić się również kamienie. Powtarzać co dwa tygodnie aż do całkowitego oczyszczenia.
 

2. Oczyszczanie nerek wywarem z korzenia dzikiej róży
 

Dwie łyżki pociętych korzeni dzikiej róży należy zalać szklanką wody i gotować przez 15 minut. Gdy wystygnie przecedzić i pić po 1/3 szklanki trzy razy dziennie przez 2 tygodnie. Wywar ten rozpuszcza lub rozdrabnia kamienie na ziarenka piasku.
 

3. Oczyszczanie nerek wywarem z owocu dzikiej róży

Dwie łyżki owoców dzikiej róży zalać szklanką wody i gotować przez 15 minut. Po ostudzeniu odcedzić i pić po 1/3 szklanki 3 razy dziennie przez 2 tygodnie.

Wywar ten stosuje się również przy chorobach nerek i pęcherza moczowego. Można nim rozpuszczać lub rozdrabniać do wielkości ziaren piasku wszystkie kamienie w organizmie.

Kurację powtarzać co 3 miesiące.
 

4. Oczyszczanie nerek arbuzem

Przez okres około jednego tygodnia należy żywić się wyłącznie arbuzami i ciemnym chlebem. Gdy chce się pić - jedz arbuz. Gdy chce się jeść - jedz arbuz. Gdy bardzo chce się jeść jedz arbuz i czarny chleb. Arbuz jest moczopędny a wraz z moczem pozbywamy się kamieni i piasku. Należy wtedy wziąć ciepłą kąpiel gdyż ciepło rozluźnia, likwiduje ból i rozszerza przewody moczowe ułatwiając pozbywanie się kamieni. Kurację można przedłużyć do 2-3 tygodni.

5. Oczyszczanie nerek sokiem z korzenia pietruszki

Jest to skuteczny sposób na dolegliwości układu moczowego-płciowego. Środek ten jest silnie działający i należy go spożywać oddzielnie w ilości 30-50g dziennie od października do stycznia. Zalecany zwłaszcza gdy w nerkach jest infekcja lub białko w moczu.

sobota, 21 kwietnia 2012, n.u.l.k.a

Polecane wpisy

  • Zioła na pasożyty

    Przedstawiam tu mieszankę ziół na pasożyty, która usuwa większość pasożytów w organizmie. Dostałam ją od osoby której ufam, szanuję i której ogromną wiedzę podz

  • Pasożyty u dzieci

    Utrata apetytu, bóle brzucha, nerwowość, zachamowanie wzrostu, pociąg do słodyczy, zaburzenia snu to tylko niektóre z objawów obecności pasożytów u dziekca. Dzi

  • Autyzm a medycyna naturalna

    Kilkakrotnie już zdarzylo mi się spotkać rodzica autystycznego dziecka i wydaje się że przypadłość ta staje się obecnie coraz powszechniejsza. Wiem że rodzice t

Komentarze
2013/11/17 10:10:44
witam
robiłem właśnie wczoraj oczyszczanie,poszlo bez problemu mam pytanie co można rano jeść po tym oczyszczaniu trochę mnie przeczyścilo ale dopiero rono o8 po czwartej szklance soliżadnuch gródek nie było czy dalej robić następny
-
2017/08/22 12:15:08
Na nerki aby pomóc je oczyścić polecam pić sok z marchewki, arbuza, kolendry i ogórka. Mi taki sok pomógł więc polecam innym. Przepis znalazłem na terapiasokami.pl.